تیغه سوفال در دیوارهای عایق

عایق کاری دیوار – دانستنیهای مفید

چرا و چگونه دیوارها را عایق بندی کنیم ؟

پرسش اول : لزوم عایق کاری دیوارهای ساختمان چیست ؟

پاسخ : عایق کاری دیوارهای یک ساختمان تاثیر بسزایی در خنک نگه داشتن فضای داخلی در فصل گرما سال و همچنین حفظ گرما در فصول سرد سال دارد. نکته طلایی که در نهایت میبایست بدان توجه شود حفظ و جلوگیری از اتلاف انرژی میباشد , چراکه با انجام یک مقایسه ساده برای یک ساختمان در شرایطی که عایق کاری اصولی دیوارها , کف و سقف به درستی انجام شده باشد نسبت به زمانی که هیچ عایقی ندارد به نتیایج متفاوت و البته قابل تاملی دست خواهیم یافت. به عنوان مثال در همان ساختمان در شرایط عایقکاری شده ملاحظه میشود که محیط و فضای داخلی در فصل زمستان به میزان 5 درجه گرمتر و در فصلهای گرم سال به مقدار 10 درجه خنکتر خواهد بود.

به این ترتیب علاوه بر کاهش و بهینه سازی مصرف انرژی , از آلودگی محیط زیست نیز کاسته میشود و منابع انرژی برای آیندگان باقی خواهند ماند. عایقکاری جداره ها و دیوارهای خارجی یک ساختمان میتواند در حدود 35 تا 55 درصد از اتلاف و انتقال انرژی به محیط اطراف کاهش خواهد داد که تنها همین مورد کافیست تا هنگام ساختمان سازی به ایتم عایقکاری دیوارها اهمیت بیشتری داده و حتی المقدور بودجه بیشتری برای این کار در نظر بگیریم.


پرسش دوم : چگونگی عایق کاری دیوارهای ساختمان ؟

پاسخ : بهترین روش برای عایق کاری دیوارهای یک ساختمان , عایق کاری در زمان ساخت آنها میباشد. در آن هنگام علاوه بر کمتر بودن هزینه های مربوط به این کار , اجرای راح تری نیز خواهیم داشت.

لازم بذکر است که روشهای متفاوتی برای انجام این کار هنگام ساخت میباشد. ما در زیر یکی از متداول ترین این راه کار ها به شما معرفی کرده اییم که امیدست مفید واقع گردد.

در این روش , میبایست از دو ردیف  بلوک سفالی در قالب تیغه های مجزا در جداره های بیرونی و درونی دیوار و یک لایه عایق حرارتی که میتواند عایق پشم و شیشه , عایق پشم و سنگ پتویی – لحافی و یا  ورقه های پلی استایرن ( فوم – یونولیت ) در میان آنها تعبیه و ساخته شود و در نهایت لایه نمایی که میتوان از سنگ , گچ و یا آجرنما  و بسیاری مصالح دیگر استفاده نمود و سطوح خارجی دیوار را با آنها پوشاند.

در این تصاویر گفته های فوق به وضوح قابل ملاحظه میباشد :تیغه سوفال در دیوار عایق

2 نظر

 • مهرداد قربانی

  سلام من دیوار چینی با تیغه 14انجام دادم دیگه نمیشه از تیغه دیگه ای استفاده کرد ایا میشه از پشم شیشه و یک فنس روی او وسیمانکار روش اینکار رو انجام داد ایا عایق مییشه

 • آجراصفهان

  با سلام
  دوست عزیز , تخصص ما صرفا در زمینه تولید و فروش انواع آجر و سفال معمولی و عایقدار میباشد , لذا در زمینه ساخت و عایق بندی سازه با مواد و متریال دیگر قادر به ارائه راهنمایی و مشاوره به شما نیستیم اما چنانچه برای پروژه ای از ابتدا و قبل از اجرا و تامین مصالح با همکاران ما در واحد فروش از طریق شماره های 09139262415 و یا 03191002780 تماس بگیرید قطعا راهنماییهای لازم را جهت انتخاب و خرید بهترین و مناسب ترین نوع آجر عایقدار به خدمت جنابعالی ارایه خواهند داد. با سپاس فراوان

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *